Tutaj można szybko znaleźć najnowsze komunikaty prasowe, zdjęcia i linki do informacji dotyczących firmy. Dziennikarze i przedstawiciele mediów, wymagający dodatkowych informacji na temat Grupy Cartonplast i jej działalności powinni kontaktować się z presse@cartonplast.com

 

 

Koronawirus: CPL podjął działania

Od początku grudnia 2019 roku wzrosła liczba przypadków chorób układu oddechowego wywołanych przez nowego koronawirusa (SARS-CoV-2).

Większość przypadków miała miejsce w Chinach, ale wirus zaczął się rozprzestrzeniać w Europie w ciągu ostatnich kilku dni.

Cartonplast stale ocenia ryzyko związane z sytuacją koronawirusową we wszystkich krajach, w których działamy. Na podstawie aktualnego stanu i naszej wiedzy niniejszym potwierdzamy, że nie istnieje żadne ryzyko, które mogłoby doprowadzić do przerwania naszej działalności.

Więcej na ten temat

 

Raport z drugiego spotkania w Cartonplast Polska w Mysłowicach z producentami opakowań szklanych i puszek oraz partnerami z różnych branż przemysłu spożywczego.

W środę 5 lutego Cartonplast przyjął Gości z kilku firm, w tym z jednego z największych światowych browarów, międzynarodowego producenta wody mineralnej, producenta kawy rozpuszczalnej i niezależnej huty szkła opakowaniowego.

Przyszłość opakowań jednorazowych, związane z tym koszty i zalety korzystania z opakowań wielokrotnego użytku były głównymi tematami tego spotkania. Przy tej okazji produkty i usługi Cartonplast zostały przedstawione jako skuteczne rozwiązanie problemu szybko rosnących kosztów tektury, drewna i innych materiałów. Prezentacje przedstawione przez Marka Kapustę, dyrektora zarządzającego CPL Polska, koncentrowały się na pozytywnych aspektach rozwiązań zapewniających higienę procesu, zoptymalizowanych rozwiązaniach logistycznych i globalnej obecności Grupy Cartonplast na świecie.

Zespół Cartonplast, reprezentowany przez Sebastiana Brzozowskiego, Konrada Lebdę, Beatę Lubosik i Miłosza Staszewskiego przez większość czasu z prezentował Gościom proces produkcyjny. Szczególną uwagę zwrócono na serwisowanie przekładek plastikowych, ponieważ wszyscy Goście byli tym bardzo zainteresowani

Wszyscy nasi Goście byli pod wrażeniem Centrum Logistyczno-Serwisowego w Mysłowicach oraz przedstawionych procesów . Będziemy kontynuować tę serię spotkań jako punkt odniesienia dla firmy Cartonplast.

  • Zarejestruj się tutaj, jeśli jesteś zainteresowany kolejnym wydarzeniem!

 

Spotkanie promocyjne Cartonplast w Mysłowicach, Polska

Dla producentów opakowań szklanych, metalowych i rozlewni

Podczas wydarzenia Marek Kapusta, dyrektor zarządzający CPL Polska, podkreślił pozytywne aspekty stosowania opakowań wielokrotnego użytku (plastikowe przekładki, palety plastikowe i górne ramy).  

Cartonplast podkreślił, że koszty środowiskowe korzystania z opakowań jednorazowych (w tym przekładek i górnych ramek) będą szybko rosły w nadchodzących latach wraz z postępem prac nad zmianami przepisów.   Po fabryce oprowadzili gości Miłosz Staszewski, kierownik produkcji, Cartonplast Polska oraz Beata Lubosik, kontrola jakości, Cartonplast Polska.

Wszyscy obecni przeszli cały proces serwisowy przekładek warstwowych, od przyjęcia towaru do samego końca.   Ogólnie rzecz biorąc, nikt z gości nie spodziewał się, że serwisowanie przekładek wymaga tyle pracy.   Po zwiedzaniu fabryki goście przyznali, że byli pod dużym wrażeniem procesu mycia oraz wszystkich systemów i rozwiązań w Centrum Serwisowym CPL w Mysłowicach.

Traktujemy to wydarzenie jako punkt odniesienia dla przyszłych działań Cartonplast, ponieważ spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem.

  • Możesz już zarejestrować się tutaj do następnej rundy w 2020 roku! 

  • Oto jeden z materiałów zaprezentowanych podczas wydarzenia.

 

Cartonplast Group inwestuje w swój polski oddział w Mysłowicach

Efektywność kosztów oraz troska o środowisko dzięki przekładkom transportowym Cartonplast

Cartonplast Group is investing in the Polish service centre location in Mysłowice.

Firma Cartonplast Polska została powołana do życia w 1998  roku jako jedna z firm koncernu Cartonplast Group. Grupa Cartonplast jest obecna w 17 lokalizacjach na całym świecie – jedną z nich jest zakład w Mysłowicach, na skrzyżowaniu największych na południu traktów drogowych A4 i S1, przy paneuropejskim korytarzu transportowym. Jest to idealny punkt dla obsługi rynku polskiego oraz całej wschodniej Europy.

Więcej o tym