System Cartonplast Pool
Przyszłościowe rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Z dobrym bilansem dla człowieka i natury

Nasze procesy robocze i pomysły w zakresie produków rozwijamy zawsze ze świadomością, że jesteśmy częścią naszego środowiska. Nasza odpowiedzialność dotyczy dlatego realizacji wszystkich procesów w zgodzie z człowiekim i naturą.

Materiał, z którego produkujemy przekładki cechuje się niezrównaną żywotnością. Szczególnie wytrzymały i niezawodny polipropylen nadaje się do wielokrotnego ponownego użytku i jest tym samym materiałem długotrwałym w pierwotnym rozumieniu tego słowa. Ale to jeszcze nie wszystko – zepsute płyty są usuwane z obiegu i kompletnie utylizowane. I to całkowicie bez utraty jakości: Przekładki cechują się po recyklingu tymi samymi właściwościami jakościowymi co nowe płyty. Ma to naturalnie także pozytywny wpływ na nasz bilans CO2.

Z ekologicznego punktu widzenia osiągamy także dobre wyniki w zakresie naszego zapotrzebowania na energię i zużycia wody naszych stacji serwisowych: Obciążenie środowiska przez działalność produkcyjną w systemie Pool w ciągu jednego dnia odpowiada dobowym wielkościom zużycia jedynie 6 prywatnych gospodarstw domowych.